Vítejte

Jmenuji se Michlík Luboš a narodil jsem se v roce 1964. Dlouhá léta jsem fotografoval klasický rodinný dokument na film. V roce 2003 mne nadchly možnosti digitální fotografie a začal jsem se věnovat i jiným fotografickým tématům. Potřeba ujasnit si čemu se ve fotografii chci nadále věnovat mne vedla k hledání fotoškoly.
V roce 2007 jsem začal studovat obor Výtvarná fotografie na Lidové konzervatoři v Ostravě u Mgr. Žižky Jiřího a Mgr.Kociána Jaroslava
Studium jsem ukončil v roce 2009. V průběhu studia jsem se začal více zabývat fotografií člověka. Po prvních papírových černobílých fotografiích z digitálu jsem ovšem pochopil, že chci-li opravdu kvalitní papírové fotografie musím se vrátit zpět k filmu. Fotografie jsem fotografoval na kinofilm do doby než jsem měl možnost porovnat s fotografiemi pořízenými na svitek. Díky příznivým cenám jsem záhy svou fotovýbavu rozšířil o formát 6x4,5 a 6x6. Díky amnestii prezidenta republiky mi jeden z amnestovaných vykradl byt a fotovýbavu mě zcizil. Česká pojišťovna plnění pojistky odmítla a tak jsem pochopil staré židovské přísloví o tom , že něco mít a nemít atd.
V průběhu školy jsem se věnoval dokumentu Dřevárny.

Fotografuji dokument, inscenovanou fotografii, portrét a akt. Můj profil na fotopátračce
Informace
an image
Michlík Luboš
Bohumín
Email: lubos(@)michlik(.)eu